اخبار > آیین تجلیل از مشارکت‌کنندگان طرح کوآپ  چاپ        ارسال به دوست

با حضور مسئولان دانشگاهی و استانی برگزار شد

آیین تجلیل از مشارکت‌کنندگان طرح کوآپ

آیین تجلیل از مشارکت‌کنندگان طرح کوآپ(کار و آموزش پایدار) دانشجویان دانشگاه مازندران در سالن شهید آوینی دانشکده هنر و معماری دانشگاه مازندران برگزار شد.

در این طرح که به همت مرکز کار آفرینی دانشگاه مازندران و با همکاری 9 واحد صنعتی استان مازندران برگزار شد، 15 دانشجو برگزیده از رشته‌های مختلف برای یک دوره 8 ماهه به واحدهای صنعتی اعزام و مشغول بکار شدند.

دکتر کوروش نوذری رییس دانشگاه مازندران در این مراسم، جامعه‌محوری و فعالیت‌های جامعه محورانه را یکی از مهم‌ترین وظایف اصلی دانشگاه‌ها در برهه کنونی عنوان کرد و با تاکید بر این نکته که انقلابی‌نمایی با تفکر و عمل انقلابی تفاوت بسیار دارد و خوشبختانه در سال‌های اخیر با تفکر و عمل انقلابی، بدون انقلابی نمایی و بدون شعار زدگی، اتفاقات مثبت زیادی در بسیاری از عرصه‌ها در دانشگاه مازندران روی داده است، به‌روز رسانی و کارآمدسازی چارت سازمانی مرکز کارآفرینی و ارتباط با جامعه دانشگاه، به‌کارگیری نیروهای کارآمد، متخصص و علاقه‌مند در جایگاه‌های کلیدی این بخش، پایش مستمر وضعیت دانش‌آموختگان، برنامه‌ریزی برای توانمندسازی مهارتی دانشجویان و برگزاری رویدادهای مختلف کارآفرینی و استارتاپی را از مهم‌ترین اقدامات تیم مدیریتی حاضر در راستای تفکر و حرکت انقلابی در دانشگاه عنوان کرد.

در ادامه این برنامه، دکتر جمال قاسمی رییس مرکز کارآفرینی و ارتباط با جامعه دانشگاه مازندران به ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده و نتایج ارتباط با دانشجویان و شرکت‌های مرتبط با این مرکز پرداخت و برنامه‌های آینده این مرکز را تشریح کرد.

دکتر قاسمی درباره شکل‌گیری و اجرای طرح گفت: در ابتدا قرار بود که طرح کوآپ با شرکت نهایتا 3 دانشجو به اجرا دربیاید. البته پس از امضای تفاهم‌نامه با صنایع همکار، ظرفیت مورد پذیرش از جانب این شرکت‌ها 181 نفر اعلام شد که عددی بالاتر از انتظارات ما بود. دکتر قاسمی با اشاره به همه‌گیری ویروس کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن تلاش مظاعف مجموعه مرکز کارآفرینی برای جذب حداکثری دانشجویان برای شرکت در این طرح را یادآور شد که در نهایت منجر به ثبت نام اولیه 80 دانشجو شد.

به گفته ایشان اولویت در اجرای این طرح با انتخاب افراد با کیفیت و توانمند بود. از این جهت و پس از پایش چند مرحله‌ای دانشجویان علاقه‌مند در دانشگاه و صنایع همکار در نهایت 15 دانشجو توانستند مجوز شرکت در این طرح را دریافت کنند.

یادآور می‌شود: در این برنامه که با حضور برخی از معاونان، روسای دانشکده‌ها، مسئولین استانی، دانشجویان و نمایندگان شرکت‌های همکار در این طرح برگزار شد، مهندس بایی لاشکی معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان صمت استان، دکتر رضوی رییس خانه صنعت، معدن و تجارت استان و مرضیه طالبی نماینده دانشجویان مشارکت‌کننده در طرح به ایراد سخن پرداختند. هم‌چنین در پایان این مراسم از شرکت‌ها، دانشجویان و کمیته سیاست‌گذاری طرح کوآپ تجلیل شد.


١٢:٠٠ - چهارشنبه ٧ مهر ١٤٠٠    /    شماره : ٣٠١٢٠    /    تعداد نمایش : ١٤٤خروج