اخبار > برگزاری جلسه چهارم و پنجم دبیرخانه طرح تحول ارتباط دانشگاه‌ها با جامعه و صنعت  چاپ        ارسال به دوست

جلسه دبیرخانه طرح تحول

برگزاری جلسه چهارم و پنجم دبیرخانه طرح تحول ارتباط دانشگاه‌ها با جامعه و صنعت

به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، در راستای ترویج و تبیین طرح تحول ارتباط بین دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی با جامعه و صنعت، چهارمین و پنحمین نشست از سلسله نشست‌های هم‌اندیشانه دانشگاه و جامعه، در روز یک‌شنبه 3 اسفند 1399 در سالن کنفرانس سازمان مرکزی دانشگاه مازندران و با حضور اعضا تشکیل و در پنجمین هم‌اندیشی ارتباط دانشگاه با جامعه، بر اصلاح روش‌های تعامل گذشته تاکید شد.

       بر اساس این گزارش، در این نشست دکتر جمال قاسمی دبیر استانی طرح تحول ارتباط دانشگاه با جامعه و صنعت با بیان شش هدف کلان، هشت راهبرد ساختاری و ۴۴ اقدام اجرایی طرح تحول، از حمایت و همکاری استانداری و دستگاه‌های اجرایی  قدردانی کرد.

       در ادامه، هریک از نمایندگان دستگاه‌های اجرایی، ضمن استقبال از طرح تحول، به بیان عارضه‌یابی و طرح زمینه‌های همکاری پژوهشی سازمان خویش پرداختند.

       موضوع فرصت مطالعاتی اعضای هیات علمی در جامعه وصنعت، بررسی پژوهش‌های تقاضامحور با درخواست سازمان‌ها، همکاری برای اجرای طرح تحقیقاتی مشترک، کیفیت خدمات پژوهشی، خروجی نظام آموزشی، طرح اقدام‌پژوهی معلمان، آسیب‌شناسی ارتباطات قبلی، نقش آموزش و ‌پرورش و دستگاه تعلیم و تربیت، همکاری رسانه‌های گروهی و رسانه ملی، پرهیز از اقدام‌های موازی، و ضرورت حضور بیشتر اعضای هیات علمی و پژوهشگران در بطن فعالیت اجرایی و صنعتی، از جمله مواردی بود که توسط هر یک از نمایندگان دستگاه‌های اجرایی به اشتراک گذاشته شد.

       شایان ذکر است: نشست تخصصی دبیرخانه استانی طرح تحول با تشکل‌ها و‌ نهادهای صنفی بخش خصوصی با اولویت صنایعی که واحد تحقیق و ‌توسعه فعالی دارند به‌زودی برگزار می‌شود.١٣:٥٧ - دوشنبه ٤ اسفند ١٣٩٩    /    شماره : ٢٨٢٠٢    /    تعداد نمایش : ٦١٦خروج