اخبار

مشاهده همه اخبار

مرکز کارآفرینی و ارتباط با جامعه دانشگاه مازندران

درباره مرکز کارآفرینی و ارتباط با جامعه دانشگاه مازندران

آنچه که در این روزها برای مرکز کارآفرینی و ارتباط با جامعه از اهمیت بالایی برخوردار است، تلاش هرچه بیشتر در جهت کاربردی کردن علوم و بازکردن درب‌های دانشگاه مازندران به روی صنعت، در جهت توسعه اقتصاد کشور و کم رنگ کردن نقش تحریم بر آن می باشد.
در گام اول و برای تسهیل روابط با مراکز بیرونی و در جهت تعیین سازوکارهای ارتباطی با آنها، اقداماتی در راستای نگارش و یا بازنگری در آیین نامه های اجرایی ارتباط با جامعه و صنعت، صورت گرفته است. از جمله این اقدامات می توان به نگارش آیین نامه فرصت مطالعاتی در صنعت برای اساتید، نگارش آیین نامه توانمند سازی و اشتغال افزایی دانشجویان کارشناسی، و از همه مهمتر نگارش آیین نامه طرح تحول ارتباط دانشگاه ها با جامعه و صنعت اشاره کرد.

در گام دوم، ترمیم روابط با مراکز ذی‌ربط در اقتصاد کشور دستور کار قرار گرفت، انجام همکاری‌های جدی برای شناسایی و رفع مشکلات موجود در استان، خصوصا در حوزه محیط زیست، گردشگری، خدماتی و دیگر حوزها، و دریافت نیازها و اولویت‌های پژوهشی ارگانهای اجرایی استان مازندران و بارگذاری آنها در سایت اداره کل ارتباط با جامعه و صنعت وزارت عتف بود.

درمورد طرح تحول که اشاره ای به آن داشتیم باید بگویم که در حال حاضر دبیرخانه استانی این طرح در محل دانشگاه مازندران تشکیل شده، و تخصیص محل فیزیکی، تشکیل کارگروه دبیرخانه، تعیین دبیر دبیرخانه و تامین تجهیزات مورد نیاز آن انجام پذیرفته است.

از دیگر طرح هایی که دانشگاه مازندران به عنوان یکی از پیشگامان اجرای آن در سطح کشور مطرح است، طرح کوآپ می باشد که نقش بزرگی در توانمند سازی دانشجویان در بعد عملیاتی و غیر تئوریک دارد. تاکنون قرار داد همکاری جهت اجرای این طرح بین دانشگاه مازندران و چند شرکت بزرگ استان منعقد شده و قرار است اولین گروه دانشجویان متقاضی کوآپ، از بهمن ماه سال 99 به شرکت های طرف قرار داد معرفی شوند.

اقداماتی نظیر نصب دستگاه زلزله نگار با مشارکت اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران، برگزاری استارتآپ حوزه صنعت و اجرای کامل استفاده از سامانه ملی کارآموزی و مجازی نمودن فرآیند کارآموزی در دانشگاه مازندران، تنها بخشی از این اقدامات بودند. امیدواریم با کمک خدای متعال و با اعتماد به پشتکاری که در نیروهای متعهد این حوزه در دانشگاه وجود دارد، هرچه سریع تر و با کیفیت بالا تر نقش خود را در جهت پیشرفت ایران عزیزمان ایفا کنیم.

سایت های مرتبط با مرکز کارآفرینی و ارتباط با جامعه